Toruń

jedno z najpiękniejszych miast we wszechświecie

Każdy, kto choć raz był w Toruniu, zapragnie tu wrócić. Niezmiennie i od wieków, urzeczeni goście przechowują w pamięci majestatyczną, gotycką sylwetę hanzeatyckiej metropolii, zapach korzennych przypraw oraz obraz Genialnego Astronoma. Wszystko, co najlepiej składa się na wyjątkowy klimat miasta, nazywanego niegdyś Królową Wisły.
  • Historyczne centrum Torunia od lat figuruje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miejscowe pierniki znane są w najdalszych zakątkach globu, a Mikołaja Kopernika nie trzeba przedstawiać nawet przedszkolakom. Wszystko to sprawia, iż mamy przyjemność gościć przeszło 2 miliony turystów rocznie!
  • Planując pobyt w Toruniu, z miejsca rezerwuj sobie minimum trzy dni. Liczba atrakcji i interesujących miejsc może przyprawić o zawrót głowy! Tylko na Starówce znajdziesz blisko 150 restauracji, kawiarni, knajpek i barów. Bez przesady można powiedzieć, że Toruń to miasto dla rodzin. Nigdzie indziej nie znajdziesz tylu atrakcji dla dzieci. By poznać to, co w mieście najważniejsze, odwiedź Żywe Muzeum Piernika, Muzeum Toruńskiego Piernika, Planetarium, Dom Legend Toruńskich oraz Dom Kopernika. Gorąco polecamy Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, Muzeum Podróżników oraz Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu. Koniecznie zajrzyj do Muzeum Historii Miasta, Bunkra – Wisła, Fortu IV, Ogrodu Zoologicznego oraz Obserwatorium Astronomicznego w podtoruńskich Piwnicach. Jeśli tylko starczy czasu (a może być z tym problem), odwiedź również Muzeum Etnograficzne oraz Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa. Na znawców i miłośników sztuki czekają teatry, Centrum Sztuki Współczesnej oraz oryginalna sala koncertowa na Jordankach.
  • Na starym mieście niemal każdy dom ma 700 lat. Idąc do banku, po zakupy, czy na obiad, bądź czujny. W tych pozornie zwykłych miejscach, wypatrzysz rzeczy niebywałe. Liczące setki lat malowidła ścienne, polichromowane stropy, a nawet kamienne umywalki, uchodzące rzekomo za najstarsze zlewozmywaki w Polsce.
  • Koniecznie odwiedź Katedrę św. św. Janów. Na jej wieży wisi ogromny, ważący przeszło 7 ton dzwon, a z samej wieży rozciąga się wspaniały widok na najstarszą część miasta. Zajdź do Kościoła Mariackiego, kościoła św. Jakuba, pod Ratusz Staromiejski i słynną Krzywą Wieżę. Przyjrzyj się wiekowym murom obronnym o potężnych bramach i basztach.
  • Toruń, mimo wieków historii, uchodzi za miasto „młode”, a to dzięki Uniwersytetowi Mikołaja Kopernika. Największa uczelnia Polski północnej kształci dziesiątki tysięcy studentów, uchodząc za jeden z lepszych uniwersytetów w kraju.
  • Miasto jest również celem pielgrzymek. Dzieła, uznawanego w pewnych kręgach za kontrowersyjnego, o. Dyrektora przyciągają zainteresowanych Radiem Maryja, Telewizją Trwam, Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej oraz… źródłami geotermalnymi!
  • Mamy nadzieję, że przytulne i komfortowe apartamenty, które oddajemy do Państwa dyspozycji, staną się świetnym punktem wypadów „w miasto”. Niezwykłe miasto.
Facebook
×

Log in